Insanity Elite Nutrition Plan: Problémy při dodržování předepsané stravy

16. june 2013 at 15:52 | Eve* |  Articles

translated by Eve* for

Tyto řádky vám poskytnou odpovědi na otázky, které vám mohou vzejít na mysl při dodržování předepsané stravy. Jestli tyto informace pro vás nebudou dostačující, obraťte se na stránky teambeachbody.com.


CO KDYŽ SI NEVYBERU Z NABÍDKY JÍDEL?
Jestli vám nějaký recept nevyhovuje, můžete se podívat do listu náhradních potravin, která naleznete na konci průvodce, a vyměnit potraviny, které vám nechutnají za víc vyhovující. Také můžete kontaktovat Michiho Laddera, který vám sestaví jídelníček na míru.

CO MŮŽU PÍT?
Voda je samozřejmě nejlepší. Vypíjte aspoň 8 sklenic denně. Vaše tělo to bude potřebovat. Ochuťte si ji citronem nebo limetkou. Vyhněte se kole, ovocným džusům, sladkým limonádám, dietním kolám, umělým sladidlům nebo energy drinkům. Neslazené mátové čaje a ledové čaje jsou v pořádku. Můžete sladit stevií (pozn. malá zelená rostlinka, která je velmi sladká). Jestli pijete kávu nebo čaje, zkuste vynechat smetany a cukr.

CO KDYŽ NESTÍHÁM JÍST PĚTKRÁT DENNĚ?
Pravidelné jezení je základ, a potřebné pro výsledky, po kterých prahnete. Jestli to nestíháte, jezte méně pracná jídla, jako Shakeology, se kterým bude příprava jídla snadnější.

CO KDYŽ JE MI ZLE?
Je přirozené, cítit se unavený a bolavý, vaše tělo se adaptuje na nový program, ale to by mělo časem ustat. Pokud ne, nebo cítíte, že je to ještě horší, dělejte následující. Ze všeho nejdřív, spíte dostatečně? Spíte aspoň 7 - 8 hodin denně? Měli byste! Pokud to není možné v noci, měli byste se natáhnout alespoň přes den. Také byste měli dostatečně pít. Pití vody adaptuje energii.

CO KDYŽ MÁM HLAD?
Je normální mít hlad, hlavně ze začátku. Jestli jste pořád hladoví, přepočítejte si denní příjem kalorií a zkontrolujte si porce, že jíte dostatečně. Pokud to souhlasí a vy máte pořád hlad, zkuste přidat kalorie, asi tak 100 - 150 denně.

CO KDYŽ MÁM BOLESTI HLAVY?
Bolesti hlavy jdou ruku v ruce s ultranáročným cvičením. Na vině je také dehydratace. Ujistěte se, že dostatečně pijete. Zvýšená náročnost Insanity dramaticky změní vaše vodní zásoby. Bolest může být následkem také nedostatkem živin, proto zařaďte do jídelníčku červené maso, ovesnou kaši, banány a luštěniny. Ačkoliv jsou všechna jídla ve výživovém plánu vysoce výživná, také se ukázalo, že souvisí s bolestmi hlavy. Pokud je vaše jídlo i pití vyvážené a pořád pociťujete bolest hlavy, přestaňte cvičit. Pokud bolesti přetrvávají, zajděte k doktorovi.

CO KDYŽ NEHUBNU?
Je důležité mít na paměti, že výsledky druhých se nerovnají tomu, jak na Insanity zareaguje vaše tělo, takže se nevzdávejte tak rychle. Avšak pokud ani po pár týdnech nepřicházejí výsledky, zkuste následující:

  • přepočítejte si kalorie,
  • snižte denní příjem o 100 - 150 kalorií, ale nikdy neklesejte pod 1 300 kalorií za den,
  • kontrolujte si porce a sledujte vše, co si vkládáte do úst,
  • jíte pravidelně?
  • pijete kolu, džus, alkohol? I to se počítá, obecně se jedná o špatné kalorie,
  • pijete dietní kolu? Dva výzkumy ukázaly, že lidé, kteří pravidelně pijí dietní kolu mají více jak 40% pravděpodobnost, že budou obézní a budou mít problémy s metabolismem.

CO KDYŽ NEZHUBNU/NEJSEM SVALNATÝ/Á TAK, JAK SI PŘEJU?
Na tvorbu svalů potřebujete mnoho proteinů a kalorií. Zvažte přidání 100 - 150 kalorií za den. Ujistěte se, že tyto kalorie se skládají z vysokého obsahu proteinů, jako jsou vejce, krůtí maso, kuřata, luštěniny nebo ryby.

MŮŽU PÍT ALKOHOL?
Zkuste se mu vyhnout. Jestli pijete alkohol, mějte na paměti, že alkohol má 7 kalorií/gram, to je skoro dvakrát tolik, co proteiny a karbohydráty, k tomu bez živin. Pokud chcete zhubnout, alkohol není ta správná volba.

MÁM BRÁT VITAMINY?

Berte. Když zvyšujete výdej energie, je potřeba ji zase doplňovat. Pokud také snižujete počet přijatých kalorií za den kvůli dietě, také se připravujete o potřebné živiny. Vitamíny jsou jistota.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Mimi Straight Mimi Straight | Web | 16. june 2013 at 16:15 | React

tak mě asi uplně nejde o to, aby se o mě zajímali, spíš mi jde jenom o to, že mi ti učitelé budou chybět..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement